Przejdź do treści

Fartuchy medyczne niejałowe

Odzież medyczna musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa higienicznego oraz wygody użytkowania przez kadrę medyczną. Fartuchy chirurgiczne, oprócz sterylności, powinny jeszcze zapewnić operatorowi dodatkową ochronę - oddychanie skóry, nieprzemakalność oraz wzmocnienia, które są szczególnie istotne ze względu na specyfikę pracy, zarówno pod kątem długości trwania zabiegów, jak i innych okoliczności, towarzyszących pracy w sali zabiegowej.

W naszej ofercie znajdują się fartuchy medyczne doskonale dostosowane do różnych wymagań w zależności od rodzaju oraz czasu trwania zabiegów.

Fartuch flizelinowy medyczny, jednorazowy, niejałowy z włókniny 20g/m2

Fartuch flizelinowy jednorazowego użytku, medyczny, niejałowy, wiązany z tyłu. Wykonany z bardzo lekkiej włókniny polipropylenowej. Zapewnia podstawową ochronę. Dobry wybór dla lekarzy do krótkich zabiegów z małą ilością płynów, personelu medycznego oraz osób odwiedzających oddział szpitalny.

Fartuchy medyczne z flizeliny

Flizelina medyczna jest tkaniną wykorzystywaną w produkcji wyrobów medycznych, przeznaczonych do użytkowania w warunkach niewymagających 100% sterylności. Fartuchy niejałowe jednorazowe są przeznaczone dla personelu medycznego, pacjentów oraz osób przebywających na oddziałach szpitalnych i w poradniach.

Tkanina przepuszcza powietrze i jest wodoodporna, więc fartuch medyczny niejałowy w pełni kwalifikuje się do wykonywania krótkich, prostych  zabiegów z małą ilością płynów. Wygodę użytkowania zapewnia odpowiedni krój fartuchów – są lekkie, wiązane z tyłu, nie krępują ruchów, a rękawy są zabezpieczone bawełnianymi mankietami.

Fartuchy chirurgiczne jednorazowe jałowe

Flizelina medyczna jest tkaniną wykorzystywaną w produkcji wyrobów medycznych, przeznaczonych do użytkowania w warunkach niewymagających 100% sterylności. FartDo ich produkcji używa się włókniny SMMS. Jest wytrzymała, trwała i wodoodporna. Zapewnia 100% jałowości, która dodatkowo jest zabezpieczona odpowiednim opakowaniem, umożliwiającym szybkie wyjmowanie. Włóknina SMMS jest oddychająca i wodoodporna, co sprawia, że wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz, podnosząc tym samym komfort pracy chirurga. Zawiązywane są wysoko z tyłu na troczki, co umożliwia ich wygodne zakładanie. Jałowe fartuchy chirurgiczne jednorazowe są wskazane do dłuższych operacji z dużą ilością płynów.uchy niejałowe jednorazowe są przeznaczone dla personelu medycznego, pacjentów oraz osób przebywających na oddziałach szpitalnych i w poradniach. Tkanina przepuszcza powietrze i jest wodoodporna, więc fartuch medyczny niejałowy w pełni kwalifikuje się do wykonywania krótkich, prostych  zabiegów z małą ilością płynów. Wygodę użytkowania zapewnia odpowiedni krój fartuchów – są lekkie, wiązane z tyłu, nie krępują ruchów, a rękawy są zabezpieczone bawełnianymi mankietami.

Fartuch foliowy jednorazowy przedni, ochronny na troki

Jednorazowy fartuch foliowy, medyczny, dedykowany do ochrony przedniej części ubrania. Wiązany z tyłu na troki. Wyrób medyczny, wykonany z folii LDPE, wytrzymałej na uszkodzenia jak przerwanie czy przebicie.

Pełnobarierowe fartuchy chirurgiczne

Pełnobarierowe fartuchy chirurgiczne jałowe to odzież medyczna do zadań specjalnych. Fartuchy posiadają dodatkowe wzmocnienia w miejscach narażonych na zniszczenia lub przetarcia w trakcie długotrwałej pracy. Optymalne rozmieszczenie wzmocnień w konkretnych miejscach, a nie w całej odzieży, nie obciąża fartucha i nadal jest on odpowiednio lekki.

Fartuchy posiadają dodatkowe, oddychające wstawki z przodu oraz przy rękawach, które chronią przed przemakaniem, jednocześnie umożliwiając skórze oddychanie. Specjalny krój fartuchów – m.in. wiązanie z tyłu oraz poły, zachodzące na siebie nie krępują ruchów operatora.

Do tych fartuchów dołączane są w pakiecie specjalne, jałowe ściereczki, umożliwiające chirurgowi wysuszenie rąk w każdym momencie.